Genel KonularYorum yapılmamış

default thumbnail

Numara Taşıma Operatörler arası faturalı veya faturasız hattın geçiş işlemine denir. Bu işlem tüm operatörler için geçerlidir. Hattın geçiş süresi 48 saattir. Online başvurularda yeni simkartın kişi ulaşması 2 gün süreceğinden geçiş 4 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Numara Taşıma

Adınıza kayıtlı faturalı veya faturasız hattın başka operatöre taşınması numara taşıma işlemidir. Müşterinin hattı başka operatöre taşıyabilmesi için hat sahibi kendisinin olması gerekmektedir. Numara taşıma işlemi ücretsiz bir işlemdir ve yeni bir simkart ile değiştirilmesi gerekmektedir. Numara taşımalarda hizmet kesintiye uğramaz, SMS ile yeni simklartın ne zaman takılması gerektiği, hattın ne zaman aktif olacağı ayrıca bildirilir. Gün ve saatinde yeni simkartın takılması yeterli olacaktır. Numara taşımalarda ek ücret alınmaz.

Numara taşıma koşulları:

  • Hat sahibi olunması
  • Borçtan kapalı hattın olmaması
  • Kara liste veya icra/hacizlik durum olmaması

Başkası adına işlem yapılamaz. Kimlik sahibi ile hat sahibi aynı kişi olmalıdır.

Numara Taşıma Gerekli evraklar:

  • Kimlik fotokopisi (Evlilik cüzdanı, ehliyet, pasaport geçerlidir.)
  • Adına kayıtlı bir adet fatura (Doğalgaz, elektrik, su, faturalı hat, digiturk vs. geçerlidir.) Eğer yoksa e-devlet üzerinden ikametgah.

Türk telekom, vodafone ve Turkcell mağazalarından istenecek evraklardır. Bu işlemleri online başvuru yapsanız bile yine kargo/kurye aracılığı ile sizden alınacaktır.

Eğer hat sahibi hayatta değilse veraset ile hat üzerine alınabilir. Verasette kişinin adının geçmesi yeterlidir.

PTTCell, Teknosacell, Bimcell, Vestelcell gibi Türk Telekom çatısı altındaki kurumlarda faturalı/faturasız hattı bulunanlar Türk Telekom’a numara taşıma yapamaz.

5 1 oy
Article Rating
Takipte kal
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi merak ediyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x